Aktualności

Współpraca z innowacyjną firmą Braster

Miło nam poinformować, że rozpoczęliśmy współpracę z firmą Braster, która przekazała naszemu Zakładowi Informatyki Medycznej i Telemedycyny unikalne w skali świata rozwiązanie do samodzielnego badania piersi pod kątem zmian nowotworowych – SYSTEM BRASTER®.

Firmę Braster w 2008 roku założyła grupa polskich naukowców, którzy opracowali nowatorski sposób zastosowania ciekłych kryształów w diagnostyce raka, a także stworzyli urządzenie do domowego badania piersi – BRASTER®. To małe i poręczne urządzenie konfiguruje się ze smartfonem lub tabletem za pomocą specjalnej aplikacji, która kieruje działaniami kobiety tak, aby prawidłowo wykonała badanie, a następnie przesyła zebrane dane do analizy do systemu automatycznej interpretacji. Również poprzez aplikację użytkowniczka dowiaduje się o dostępności wyniku. Badanie trwa około 15 minut i jest całkowicie bezpieczne, bezbolesne oraz bezinwazyjne.

Skuteczność SYSTEMU BRASTER® została potwierdzona w badaniach obserwacyjnych.  W grupie kobiet poniżej 50 r.ż. czułość wyniosła 81,5%, a swoistość 87%.

Wiecej o firmie www.braster.eu/pl